Kütüphaneler \ K \

Kanama

.

Op. Dr. Serkan Kumbasar

tarihinde cevapladı.  cevabı gör »
Sayfa: 1 / Toplam 36930 kayıt bulundu.

Semptomlar kadınlardaki teşhis hatasını arttırıyor mu?

Tanı hatası nedeniyle, kadınların kalp krizinden ölme riskinin erkeklerinkinden daha fazla olabileceği belirlendi.Kanada'daki McGill Üniversitesi'nden bilim adamlarının araştırması, doktorların kadınlardaki... Devamı »

Nükleer tıp dünyası için zor dönem yaklaşıyor

Nükleer tıp dünyasının 2016'dan itibaren sıkıntılı bir döneme girmesi bekleniyor. Kanada'nın en yaşlı nükleer reaktörü olan ve medikal izotop üreten Chalk River Nükleer Santrali'nin 2016'da kapatılacak... Devamı »

Anne ölümleri son 24 yılda yüzde 45 azaldı

Dünyada geçen yıl 289 bin anne, doğumla ilgili komplikasyonlar nedeniyle öldü.Hamilelik ve doğumdan kaynaklanan anne ölümlerinde dünyada son 24 yılda yüzde 45, Türkiye'de yüzde 57 azalma kaydedildi. Dünya... Devamı »

Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık), sağlık alanında önemli bir karara imza attı.

Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu, ameliyatın yan etkileri ve sonrasında oluşabilecek sorunlar konusunda hastayı bilgilendirmeyen üniversite hastanesinin tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi. Tavsiye... Devamı »

Türkiye’de 37 bin kişi inme yüzünden hayatını kaybetti!

Türkiye’de 37 bin kişi inme yüzünden hayatını kaybetti! Boehringer Ingelheim’ın davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Almanya Essen İnme Merkezi Başkanı Prof. Dr. Hans-Christoph Diener’den inmenin nedenleri,... Devamı »

Diyabet için Asya’dan Avrupa’ya!

Diyabet için Asya’dan Avrupa’ya! Diyabet hastaları, hasta yakınları ve gönüllü katılımcılar 36. İstanbul Maratonu’nda “diyabet” için yürüdü. Türkiye Diyabet Vakfı önderliğinde bu yıl 4.kez gerçekleşen... Devamı »

Türkiye inme geçiriyor!

Türkiye inme geçiriyor! Boehringer Ingelheim tarafından İnme Akademisi kapsamında düzenlenen toplantıda ölüm nedenleri arasında üçüncü sırada yer alan inme hastalığının nedenleri, önlemleri ve tedavi... Devamı »

Sayfa: 1 / Toplam 7 kayıt bulundu.
x