FM
Soru Sahibi
22 Aralık 2021 19:52

CRP yüksekliği

Hocam iyi akşamlar... dün hafif bir boğaz ağrım vardı sabah koyu ve kanlı balgam çıkardım... şimdi boğazım ağrımıyor ateş öksürük vs de yok...ama şiddetli bir halsizlik var...hocam şimdi acilde wbc 14... neut 10...mono 1,16...neut%73... LYM %17...CRP 18,6..diger değerlerin hepsi normal hocam.....Hocam bu değerler çok astronomik mi? İlaçsız evde nane limon vs halledilebilir mi? Daha önce Augmentin 1 mg kullanmıştım yine kullanayım mi? Sagolun n hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Murat Doğan
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

Abartılı rakamlar değil, bakteriyel bir enfeksiyon görünüyor. Antibiotik kullanmak gerekir. Nane limon vs bitkisel tedavi sadece şikayetleri nispeten azaltır, tedavi etmez.

22 Aralık 2021 20:13