KA
Soru Sahibi
15 Mayıs 2023 23:22

Sağlık raporu (memuriyete başlangıç)

Hocam merhabalar, öğretmen olarak atandım ancak henüz sağlık raporunu almadım. 2018 yılında Misol 50 mg ve Rexapin 2.5 mg ilaç kullanmaya başladım. Birkaç ay sonra doktor kontrolünde Rexapin kullanmayı bıraktım yalnızca Misol kullandım. 1.5 yıl her ay kontrole gittim, ilacımı kullandım ve 2020 yılında tedaviyi tamamen bıraktım. Bu durum sağlık raporu almama engel olur mu? Rexapin prospektüsünde şizofreni tedavisinde kullanılır yazıyor ve bu beni çok endişelrndiriyor.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun, bahsettiğiniz ilaçlar farklı hastalık gruplarında kullanılabilmektedir, sağlık raporunda kullandığınız ilaçlardan ziyade hastalık tanınız ve o anki değerlendirmeniz ve mesleğinizi yapmanıza engel bir durum bulunup bulunmadığı önemlidir, sağlıklı günler dilerim🌸

24 Mayıs 2023 21:58